Main Menu
User Menu

100. strategické průzkumné křídlo [1966-1976]

100th Strategic Reconnaissance Wing

     
Název:
Name:
100. strategické průzkumné křídlo
Originální název:
Original Name:
100th Strategic Reconnaissance Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.06.1966
Předchůdce:
Predecessor:
100. bombardovací křídlo, střední
Datum zániku:
Disbanded:
30.09.1976
Nástupce:
Successor:
100. křídlo pro doplňování paliva za letu, těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.06.1966-30.06.1971 12. strategická letecká divize
30.06.1971-31.03.1972 14. letecká divize
31.03.1972-01.08.1972 14. strategická letecká divize
01.08.1972-01.03.1973 12. strategická raketová divize
01.03.1973-30.09.1976 12. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
25.06.1966-30.09.1976 Tucson, Davis-Monthan AFB
Velitel:
Commander:
25.06.1966-15.08.1966 Kyle, William D. Jr (Colonel)
15.08.1966-31.07.1970 Mixon, Marion C. (Colonel)
31.07.1970-29.06.1972 Haupt, Raymond L. (Colonel)
29.06.1972-07.05.1974 White, Donald S. (Colonel)
07.05.1974-11.07.1976 Stratton, Charles B. (Colonel)
11.07.1976-30.09.1976 Kidder, Lyman M. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/100-strategicke-pruzkumne-kridlo-1966-1976-t138639#452786Verze : 0
MOD