Main Menu
User Menu

98. strategické křídlo [1966-1976]

98th Strategic Wing

     
Název:
Name:
98. strategické křídlo
Originální název:
Original Name:
98th Strategic Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.06.1966
Předchůdce:
Predecessor:
98. strategické letecké křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1976
Nástupce:
Successor:
98. křídlo vojenského prostoru
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.06.1966-31.12.1976 Velitelství strategického letectva
Dislokace:
Deployed:
25.06.1966-31.12.1976 Torrejón de Ardoz, Torrejon AB /
Velitel:
Commander:
14.01.1966-25.06.1966 Fortney, Alvin R. (Colonel)
25.06.1966-20.01.1968 Sowers, Louis M. (Colonel)
20.01.1968-17.08.1970 Martin, Bill H. (Colonel)
17.08.1970-23.04.1973 Stallsmith, Donald L. (Colonel)
23.04.1973-16.07.1976 Keplinger, Donald L. (Colonel)
16.07.1976-16.08.1976 Krautkrammer, Gordon J. (Colonel)
16.08.1976-31.12.1976 Griffin, Donald M. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/98-strategicke-kridlo-1966-1976-t138635#452782Verze : 0
MOD