Main Menu
User Menu

98. bombardovací křídlo, střední [1948-1964]

98th Bombardment Wing, Medium

     
Název:
Name:
98. bombardovací křídlo, střední
Originální název:
Original Name:
98th Bombardment Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.05.1948
Předchůdce:
Predecessor:
98. bombardovací křídlo, velmi těžké
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1964
Nástupce:
Successor:
98. strategické letecké křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.05.1948-16.05.1950 15. letecká armáda
17.11.1947-12.07.1948 dočasně podřízeno: 92. bomardovací křídlo, velmi těžké
12.07.1948-15.04.1950 dočasně podřízeno: 92. bombardovací křídlo, střední
16.05.1950-28.07.1950 2. letecká armáda
16.05.1950-28.07.1950 dočasně podřízeno: 92. bombardovací křídlo, střední
28.07.1950-16.04.1951 15. letecká armáda
28.07.1950-31.03.1951 dočasně podřízeno: 92. bombardovací křídlo, střední
01.04.1951-16.04.1951 dočasně podřízeno: ?
01.04.1951-16.04.1951 dočasně podřízeno: ?
16.04.1951-25.11.1953 57. letecká divize
16.04.1951-25.11.1953 dočasně podřízeno: ?
16.04.1951-25.07.1952 dočasně podřízeno: ?
25.11.1953-11.10.1954 15. letecká armáda
25.11.1953-17.06.1954 dočasně podřízeno: ?
18.06.1954-25.07.1954 dočasně podřízeno: 20. letecká armáda
11.10.1954-25.03.1965 818. letecká divize
11.11.1955-29.01.1956 dočasně podřízeno: 7. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
28.05.1948-31.10.1950 Spokane, Spokane Air Force Base
01.11.1950-15.08.1953 Spokane, Fairchild Air Force Base
15.08.1953-25.07.1954 Fussa, Yokota Air Force Base
25.07.1954-01.02.1964 Lincoln, Lincoln AFB
Velitel:
Commander:
12.04.1948-18.08.1948 Briggs, James E. (Colonel)
18.08.1948-17.09.1948 Johnson, James E. (Lieutenant Colonel)
17.09.1948-17.03.1949 Briggs, James E. (Brigadier General)
17.03.1949-16.05.1950 Rees, Clifford H. (Colonel)
16.05.1950-31.07.1950 Carmichael, Richard H. (Colonel)
31.07.1950-29.08.1950 Stevens, Kermit D. (Colonel)
29.08.1950-26.09.1950 Necrason, Conrad F. (Colonel)
26.09.1950-30.10.1950 Rees, Clifford H. (Colonel)
30.10.1950-01.11.1950 Necrason, Conrad F. (Colonel)
01.11.1950-06.01.1951 Rees, Clifford H. (Colonel)
06.01.1951-01.04.1951 Necrason, Conrad F. (Colonel)
01.04.1951-15.09.1951 Wade, David (Colonel)
15.09.1951-DD.11.1951 Harding, Edwin F. Jr (Colonel)
DD.11.1951-DD.05.1952 Curtis, Lewis A. (Colonel)
DD.05.1952-26.10.1952 Close, Winton R. (Colonel)
26.10.1952-17.06.1953 Westover, Charles B. (Colonel)
17.06.1953-06.07.1953 Davis, Edgar S. (Colonel)
06.07.1953-03.04.1954 Robinson, George L. (Colonel)
03.04.1954-22.07.1954 Reddoch, Joseph C. Jr (Colonel)
22.07.1954-25.07.1954 Puerta, Frank J. (Lieutenant Colonel)
25.07.1954-01.08.1954 Smith, Harry C. (Lieutenant Colonel)
01.08.1954-16.08.1954 Wursten, Ervin (Colonel)
16.08.1954-04.09.1954 Bailey, Don W. (Colonel)
04.09.1954-10.11.1954 Wursten, Ervin (Colonel)
10.11.1954-14.11.1956 Coleman, William F. (Colonel)
14.11.1956-03.12.1958 Wood, Wilson R. (Colonel)
03.12.1958-05.07.1961 Garland, William C. (Colonel)
05.07.1961-30.11.1963 Gribble, James T. Jr (Colonel)
30.11.1963-01.02.1964 Wiseman, Lee V. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.07.1948-16.06.1952 98. bombardovací skupina (střední)
12.07.1948-16.06.1952 98. bombardovací skupina (velmi těžká)
16.06.1952-01.02.1964 343. bombardovací peruť, střední
16.06.1952-01.02.1964 344. bombardovací peruť, střední
16.06.1952-30.01.1964 345. bombardovací peruť, střední
01.09.1958-01.01.1962 415. bombardovací peruť, střední

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/98-bombardovaci-kridlo-stredni-1948-1964-t138633#452780Verze : 4
MOD