Main Menu
User Menu

97. bombardovací křídlo, těžké [1959-1991]

97th Bombardment Wing, Heavy

     
Název:
Name:
97. bombardovací křídlo, těžké
Originální název:
Original Name:
97th Bombardment Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1959
Předchůdce:
Predecessor:
97. bombardovací křídlo, střední
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1991
Nástupce:
Successor:
97. křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1959-01.07.1963 4. letecká divize
01.07.1963-02.07.1969 42. letecká divize
02.07.1969-01.01.1970 19. letecká divize
01.01.1970-30.06.1971 42. letecká divize
30.06.1971-01.07.1973 19. letecká divize
01.07.1973-16.06.1988 42. letecká divize
16.06.1988-01.09.1991 8. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.07.1959-01.09.1991 Blytheville AFB
Velitel:
Commander:
14.08.1959-DD.11.1959 Haggard, Van B. (Colonel)
DD.11.1959-05.06.1964 Jenkins, Ralph C. (Colonel)
05.06.1964-01.07.1964 Wilkinson, Richard G. (Colonel)
01.07.1964-06.06.1966 Livingston, John W. (Colonel)
06.06.1966-05.06.1967 McKee, George H. (Colonel)
05.06.1967-27.06.1969 Minietta, Eugene D. (Colonel)
27.06.1969-09.03.1970 Wehrman, Kenneth E. (Colonel)
09.03.1970-01.07.1971 Bosworth, Richard A. (Colonel)
01.07.1971-19.06.1972 Brown, Bruce K. (Colonel)
19.06.1972-06.10.1972 Rew, Thomas F. (Colonel)
06.10.1972-17.03.1973 Mason, Thomas M. (Colonel)
17.03.1973-12.04.1973 Rew, Thomas F. (Colonel)
12.04.1973-05.06.1974 Nicholson, William L. III (Colonel)
05.06.1974-23.07.1975 Brooks, Rodger L. (Colonel)
23.07.1975-10.02.1977 Darling, Thomas G. (Colonel)
10.02.1977-14.09.1978 Kimsey, Melbourne (Brigadier General)
14.09.1978-08.03.1979 McCarthy, James P. (Colonel)
08.03.1979-21.07.1980 Collier, Edward M. (Colonel)
21.07.1980-16.02.1982 Bond, Charles W. (Colonel)
16.02.1982-29.11.1982 Kearl, Gordon C. (Colonel)
29.11.1982-30.01.1984 Hallager, Donald J. (Colonel)
30.01.1984-24.04.1985 Croker, Stephen B. (Colonel)
24.04.1985-06.01.1987 Matthews, Paul M. (Colonel)
06.01.1987-08.06.1988 Smith, D. Bruce (Colonel)
08.06.1988-18.07.1989 McIlvoy, David W. (Colonel)
18.07.1989-24.05.1991 Conlan, George I. (Colonel)
24.05.1991-01.09.1991 Liquori, William J. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.02.1951-01.09.1991 340. bombardovací peruť, těžká
01.10.1959-14.02.1960 341. bombardovací peruť, težká
01.10.1959-14.05.1960 342. bombardovací peruť, težká

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/97-bombardovaci-kridlo-tezke-1959-1991-t138629#452776Verze : 1
MOD