Main Menu
User Menu

97. bombardovací křídlo, střední [1948-1959]

97th Bombardment Wing, Medium

     
Název:
Name:
97. bombardovací křídlo, střední
Originální název:
Original Name:
97th Bombardment Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.07.1948
Předchůdce:
Predecessor:
97. bombardovací křídlo, velmi těžké
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1959
Nástupce:
Successor:
97. bombardovací křídlo, těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.05.1948-16.06.1952 8. letecká armáda
15.03.1952-11.06.1952 dočasně podřízeno: 7. letecká divize
16.06.1952-01.07.1959 810. letecká divize
05.05.1956-04.07.1956 dočasně podřízeno: 7. letecká divize
01.07.1959-01.10.1959 4. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
22.05.1948-01.07.1959 El Paso, Biggs AFB
01.07.1959-01.10.1959 Blytheville, Blytheville AFB

Velitel:
Commander:
18.03.1948-06.09.1948 Robinson, George L. (Colonel)
06.09.1948-25.09.1948 Braddock, Joel Q. (Colonel)
25.09.1948-30.12.1948 Robinson, George L. (Colonel)
30.12.1948-13.07.1950 Hutchison, David W. (Brigadier General)
13.07.1950-23.01.1951 Montgomery, Richard M. (Colonel)
23.01.1951-20.02.1951 Hutchison, David W. (Brigadier General)
20.02.1951-16.07.1951 Dorney, Harvey C. (Colonel)
16.07.1951-16.06.1952 Ryan, John D. (Brigadier General)
29.11.1952-24.01.1953 Macomber, Clifford F. (Colonel)
24.01.1953-10.08.1953 Ryan, John D. (Brigadier General)
10.08.1953-01.12.1953 Compton, Keith K. (Colonel)
01.12.1953-04.02.1954 McKenna, Charles F. III (Colonel)
04.02.1954-DD.04.1954 Compton, Keith K. (Colonel)
DD.04.1954-DD.06.1954 Courtney, Harold D. (Colonel)
DD.06.1954-02.07.1954 Compton, Keith K. (Colonel)
02.07.1954-02.03.1956 Smith, Willard W. (Colonel)
02.03.1956-30.07.1956 Thomas, Lawrence M. (Colonel)
30.07.1956-18.10.1957 Perna, Anthony J. (Colonel)
18.10.1957-30.07.1958 Manzo, Salvatore E. (Colonel)
30.07.1958-24.11.1958 Garland, William C. (Colonel)
24.11.1958-16.01.1959 Dillon, Stephen P. (Colonel)
01.07.1959-13.07.1959 Stalzer, Eugene A. (Colonel)
13.07.1959-21.07.1959 Jenkins, Ralph C. (Colonel)
21.07.1959-14.08.1959 Stalzer, Eugene A. (Colonel)
14.08.1959-01.10.1959 Haggard, Van B. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.07.1948-16.06.1952 97. bombardovací skupina (střední)
16.06.1952-30.09.1959 340. bombardovací peruť, střední
16.06.1952-30.09.1959 341. bombardovací peruť, střední
16.06.1952-30.09.1959 342. bombardovací peruť, střední

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/97-bombardovaci-kridlo-stredni-1948-1959-t138628#452775Verze : 1
MOD