Main Menu
User Menu

93. bombardovací křídlo, těžké [1955-1991]

93rd Bombardment Wing, Heavy

     
Název:
Name:
93. bombardovací křídlo, těžké
Originální název:
Original Name:
93rd Bombardment Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1955
Předchůdce:
Predecessor:
93. bombardovací křídlo, střední
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1991
Nástupce:
Successor:
93. křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1955-01.07.1959 15. letecká armáda
01.07.1959-01.05.1962 47. letecká divize
01.05.1962-01.07.1963 47. strategická letecká divize
01.07.1963-30.06.1971 47. letecká divize
30.06.1971-15.02.1973 2. letecká armáda
15.02.1973-01.10.1976 15. letecká armáda
01.10.1976-01.10.1985 14. letecká divize
01.10.1985-15.07.1988 12. letecká divize
15.07.1988-01.09.1991 15. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.02.1955-01.09.1991 Atwater, Castle Air Force Base
Velitel:
Commander:
01.02.1955-01.07.1958 Eubank, William E. Jr (Brigadier General)
01.07.1958-22.07.1958 Carlton, Paul K. (Colonel)
22.07.1958-DD.07.1959 Eubank, William E. Jr (Major General)
DD.07.1959-11.08.1959 Thabault, George B. (Colonel)
11.08.1959-21.07.1961 Lightner, Lawrence S. (Colonel)
21.07.1961-17.01.1966 Reardon, James V. (Colonel)
17.01.1966-09.09.1966 Crompton, Roy C. (Colonel)
09.09.1966-26.01.1968 Abbuhl, Charles Jr (Colonel)
26.01.1968-23.06.1969 Abbott, Woodrow A. (Colonel)
23.06.1969-16.03.1970 Shotts, Bryan M. (Brigadier General)
16.03.1970-23.04.1971 Hamilton, Colin C. Jr (Colonel)
23.04.1971-21.01.1972 Bennett, Charles I. Jr (Brigadier General)
21.01.1972-06.03.1972 McGrath, James H. (Colonel)
06.03.1972-13.01.1973 Kelly, John R. Jr (Brigadier General)
13.01.1973-12.03.1973 Landess, Malcolm L. (Colonel)
12.03.1973-01.07.1974 Cody, Richard N. (Brigadier General)
01.07.1974-01.04.1975 Reed, Irving B. (Colonel)
01.04.1975-14.05.1977 Williams, Jimmy R. (Colonel)
14.05.1977-24.08.1978 Miller, Burr V. Jr (Colonel)
24.08.1978-13.03.1979 Brashear, John A. (Colonel)
13.03.1979-28.04.1980 McCarthy, James P. (Colonel)
28.04.1980-26.10.1981 Smith, Leo W. II (Colonel)
26.10.1981-20.06.1983 Grove, William J. Jr (Colonel)
20.06.1983-19.04.1984 Astorino, Loring R. (Colonel)
19.04.1984-06.06.1986 Dempsey, Robert E. (Colonel)
06.06.1986-22.01.1987 Marquette, Robert M. (Colonel)
22.01.1987-11.10.1988 Wilson, Joseph C. Jr (Colonel)
11.10.1988-17.07.1990 Martin, Richard D. (Colonel)
17.07.1990-01.09.1991 Famulare, Eugene J. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/93-bombardovaci-kridlo-tezke-1955-1991-t138622#452769Verze : 2
MOD