Main Menu
User Menu

93. bombardovací křídlo, střední [1948-1955]

93rd Bombardment Wing, Medium

     
Název:
Name:
93. bombardovací křídlo, střední
Originální název:
Original Name:
93rd Bombardment Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.07.1948
Předchůdce:
Predecessor:
93. bombardovací křídlo, velmi těžké
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1955
Nástupce:
Successor:
93. bombardovací křídlo, těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.07.1948-01.07.1959 15. letecká armáda
06.12.1951-06.03.1952 dočasně podřízeno: 7. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
12.07.1948-01.02.1955 Atwater, Castle Air Force Base
Velitel:
Commander:
29.06.1948-31.07.1948 Terrill, Robert H. (Colonel)
14.08.1946-27.08.1948 Overing, Glendon P. (Colonel)
27.08.1948-13.07.1950 Terrill, Robert H. (Colonel)
13.07.1950-15.07.1950 Wade, David (Colonel)
15.07.1950-04.10.1950 Bicking, Charles W. (Colonel)
04.10.1950-01.02.1951 Wade, David (Colonel)
01.02.1951-10.04.1951 Terrill, Robert H. (Brigadier General)
10.04.1951-16.04.1951 Dougherty, John E. (Colonel)
16.04.1951-23.04.1951 Carmichael, Richard H. (Colonel)
23.04.1951-03.05.1951 Dougherty, John E. (Colonel)
03.05.1951-19.10.1951 Carmichael, Richard H. (Colonel)
19.10.1951-10.06.1952 Dougherty, John E. (Colonel)
DD.08.1952-25.11.1952 Dougherty, John E. (Colonel)
31.12.1952-03.02.1953 Dougherty, John E. (Colonel)
02.07.1953-01.02.1955 Eubank, William E. Jr (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/93-bombardovaci-kridlo-stredni-1948-1955-t138621#452768Verze : 2
MOD