Main Menu
User Menu

93. bombardovací křídlo, velmi těžké [1947-1948]

93rd Bombardment Wing, Very Heavy

     
Název:
Name:
93. bombardovací křídlo, velmi těžké
Originální název:
Original Name:
93rd Bombardment Wing, Very Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.07.1947
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.07.1948
Nástupce:
Successor:
93. bombardovací křídlo, střední
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1947-12.07.1948 15. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
15.08.1947-12.07.1948 Atwater, Castle Field
Velitel:
Commander:
15.08.1947-05.05.1948 Coats, Lee B. (Colonel)
05.05.1948-14.06.1948 Gillespie, William G. (Lieutenant Colonel)
14.06.1948-18.06.1948 Whidden, Jack D. (Lieutenant Colonel)
18.06.1948-29.06.1948 Gillespie, William G. (Lieutenant Colonel)
29.06.1948-31.07.1948 Terrill, Robert H. (Colonel)
14.08.1946-12.07.1948 Overing, Glendon P. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/93-bombardovaci-kridlo-velmi-tezke-1947-1948-t138620#452767Verze : 2
MOD