Main Menu
User Menu

92. bombardovací křídlo, těžké [1972-1991]

92nd Bombardment Wing, Heavy

     
Název:
Name:
92. bombardovací křídlo, těžké
Originální název:
Original Name:
92nd Bombardment Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.03.1972
Předchůdce:
Predecessor:
92. strategické letecké křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1991
Nástupce:
Successor:
92. křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
31.03.1972-23.01.1987 47. letecká divize
23.01.1987-15.06.1988 57. letecká divize
15.06.1988-01.09.1991 15. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
31.03.1972-09.04.1973 Keplinger, Donald L. (Colonel)
09.04.1973-01.02.1974 Fulcher, Martin C. (Colonel)
01.02.1974-29.05.1975 Buckman, Louis C. (Colonel)
29.05.1975-07.04.1976 Stewart, John R. Jr (Colonel)
07.04.1976-13.06.1977 Brennan, Philip A. (Colonel)
13.06.1977-19.06.1978 Lancaster, Alan H. (Colonel)
19.06.1978-16.06.1980 Shaud, John A. (Colonel)
16.06.1980-30.07.1981 Moore, David R. (Colonel)
30.07.1981-03.08.1982 May, Charles A. (Colonel)
03.08.1982-29.08.1984 Allen, John R. Jr (Colonel)
29.08.1984-30.12.1986 Meier, James W. (Colonel)
30.12.1986-13.02.1989 Harris, Thomas J. (Colonel)
13.02.1989-25.07.1991 Weinman, Arnold L. (Colonel)
25.07.1991-01.09.1991 Ruotsala, Michael G. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/92-bombardovaci-kridlo-tezke-1972-1991-t138616#452763Verze : 0
MOD