Main Menu
User Menu

92. bombardovací křídlo, těžké [1951-1962]

92nd Bombardment Wing, Heavy

     
Název:
Name:
92. bombardovací křídlo, těžké
Originální název:
Original Name:
92nd Bombardment Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.06.1951
Předchůdce:
Predecessor:
92. bombardovací křídlo, střední
Datum zániku:
Disbanded:
15.02.1962
Nástupce:
Successor:
92. strategické letecké křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.04.1951-16.06.1952 57. letecká divize
16.06.1952-04.09.1956 57. letecká divize
16.10.1954-12.01.1955 dočasně podřízeno : 3. letecká divize
26.04.1956-06.07.1956 dočasně podřízeno : 3. letecká divize
04.09.1956-01.07.1959 15. letecká armáda
01.07.1959-15.02.1962 18. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
14.04.1951-DD.06.1951 Putnam, Claude E. Jr (Colonel)
DD.06.1951-19.06.1951 Zumwalt, McLyle G. (Colonel)
19.06.1951-23.01.1952 Hobson, Kenneth B. (Colonel)
23.01.1952-09.02.1952 Davis, Edgar S. (Colonel)
09.02.1952-01.11.1952 Wade, David (Colonel)
01.11.1952-18.11.1952 Catton, Jack J. (Colonel)
18.11.1952-20.03.1954 Edmundson, James V. (Brigadier General)
20.03.1954-07.07.1955 Catton, Jack J. (Colonel)
07.07.1955-DD.08.1956 Campbell, Roland A. (Colonel)
DD.08.1956-08.08.1956 Hurley, Robert B. (Colonel)
08.08.1956-22.10.1956 Neely, Clarence A. (Colonel)
22.10.1956-25.01.1957 Hurley, Robert B. (Colonel)
25.01.1957-12.12.1957 Neely, Clarence A. (Colonel)
12.12.1957-20.01.1958 Perry, Edward A. (Colonel)
20.01.1958-30.05.1959 Hillman, Donald E. (Colonel)
30.05.1959-15.02.1962 Miller, Lester F. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.06.1951-16.06.1952 92. bombardovací skupina, střední

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/92-bombardovaci-kridlo-tezke-1951-1962-t138614#452761Verze : 0
MOD