Main Menu
User Menu

91. bombardovací křídlo, těžké [1962-1968]

91st Bombardment Wing, Heavy

     
Název:
Name:
91. bombardovací křídlo, těžké
Originální název:
Original Name:
91st Bombardment Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1962
Předchůdce:
Predecessor:
91. strategické průzkumné křídlo, střední
Datum zániku:
Disbanded:
25.06.1968
Nástupce:
Successor:
91. strategické raketové křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1962-01.02.1963 Velitelství strategického letectva
01.02.1963-01.07.1963 810. strategická letecká divize
01.07.1963-01.09.1964 18. strategická letecká divize
01.09.1964-01.07.1966 821. strategická letecká divize
01.07.1966-30.06.1971 810. strategická letecká divize
05.02.1968-15.04.1968 dočasně podřízeno: Předsunutý odřad, 3. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.02.1963-25.06.1968 Glasgow, Glasgow AFB
Velitel:
Commander:
15.11.1962-31.01.1963 -, - (-)
01.02.1963-15.07.1963 Robinson, Gerald G. (Colonel)
15.07.1963-03.06.1965 Worrell, Rowland H. Jr (Colonel)
03.06.1965-07.07.1965 Grady, William R. (Colonel)
07.07.1965-15.05.1968 Pfeiffer, George Jr (Colonel)
15.05.1968-31.05.1968 Stephens, Lawrence E. (Colonel)
31.05.1968-25.06.1968 Gardner, Robert D. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/91-bombardovaci-kridlo-tezke-1962-1968-t138605#452752Verze : 1
MOD