Main Menu
User Menu

91. strategické průzkumné křídlo [1948-1950]

91st Strategic Reconnaissance Wing

     
Název:
Name:
91. strategické průzkumné křídlo
Originální název:
Original Name:
91st Strategic Reconnaissance Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
11.10.1948
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
06.07.1950
Nástupce:
Successor:
91. strategické průzkumné křídlo, střední
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.11.1948-05.01.1949 311. letecká divize, průzkumná
05.01.1949-01.11.1949 311. letecká divize
01.11.1949-06.07.1950 2. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
10.11.1948-01.10.1949 New Hanover, McGuire AFB
01.10.1949-06.07.1950 Bossier City, Barksdale AFB
Velitel:
Commander:
10.11.1948-DD.03.1949 Dunn, Frank L. (Colonel)
DD.03.1949-05.08.1949 Walker, Audrin R. (Colonel)
05.08.1949-15.05.1950 Steed, Thomas W. (Colonel)
15.05.1950-24.05.1950 Wood, Randolph L. (Colonel)
24.05.1950-19.06.1950 Wade, Horace M. (Colonel)
19.06.1950-06.07.1950 Steed, Thomas W. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.11.1948-DD.11.1948 91. průzkumná skupina
10.11.1948-DD.07.1950 91. strategická průzkumná skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/91-strategicke-pruzkumne-kridlo-1948-1950-t138603#452750Verze : 0
MOD