Main Menu
User Menu

89. stíhací bombardovací křídlo [1952-1957]

89th Fighter-Bomber Wing

     
Název:
Name:
89. stíhací bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
89th Fighter-Bomber Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.05.1952
Předchůdce:
Predecessor:
89. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Datum zániku:
Disbanded:
16.11.1957
Nástupce:
Successor:
89. vojenské transportní křídlo, pro zvláštní mise
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.06.1952-16.11.1957 1. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
14.06.1952-23.12.1952 Bedford, Hanscom Field
24.12.1952-16.11.1957 Bedford, Laurence G. Hanscom Field
Velitel:
Commander:
14.06.1952-28.06.1952 McGrath, Thomas J. (Lieutenant Colonel)
28.06.1952-01.04.1955 Flaherty, Charles E. (Colonel)
01.04.1955-16.11.1957 Carroll, Arthur C. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
14.06.1952-16.11.1957 89. stíhací-bombardovací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/89-stihaci-bombardovaci-kridlo-1952-1957-t138592#452739Verze : 0
MOD