Main Menu
User Menu

82. stíhací křídlo [1947-1949]

82nd Fighter Wing

     
Název:
Name:
82. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
82nd Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.07.1947
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
02.10.1949
Nástupce:
Successor:
82. křídlo pro letecký výcvik
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1947-16.12.1948 Velitelství strategického letectva
15.08.1947-15.12.1948 dočasně podřízeno: 307. bombardovací křídlo, velmi těžké
16.12.1948-22.08.1949 15. letecká armáda
22.08.1949-02.10.1949 1. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
15.08.1947-12.01.1948 Manchester, Grenier Army Airfield
12.01.1948-02.10.1949 Manchester, Grenier Air Force Base

Velitel:
Commander:
15.08.1947-19.01.1948 Tucker, Edwin L. (Colonel)
19.01.1948-16.02.1948 Viccellio, Henry (Colonel)
16.02.1948-08.07.1948 Offutt, William B. (Colonel)
08.07.1948-01.10.1949 Viccellio, Henry (Colonel)
01.10.1949-02.10.1949 Litton, William P. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/82-stihaci-kridlo-1947-1949-t138569#452716Verze : 2
MOD
Diskuse