Main Menu
User Menu

81. stíhací křídlo [1948-1950]

81st Fighter Wing

     
Název:
Name:
81. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
81st Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.04.1948
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.01.1950
Nástupce:
Successor:
81. přepadové stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1948-03.09.1948 7. letecká divize
03.09.1948-21.05.1949 Velitelství letectva v Pacifiku
21.05.1949-01.04.1950 12. letecká armáda
10.11.1949-20.01.1950 ?
Dislokace:
Deployed:
01.05.1948-21.05.1949 Wahiawa, Wheeler AFB
27.05.1949-05.06.1949 Pittsburg, Camp Stoneman
05.06.1949-20.01.1950 Albuquerque, Kirtland AFB

Velitel:
Commander:
01.05.1948-21.05.1949 Blackburn, Thomas W. (Colonel)
21.05.1949-28.06.1949 Royal, Francis R. (Lieutenant Colonel)
28.06.1949-20.01.1950 Blackburn, Thomas W. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Pittsburg u Camp Stoneman je v Kalifornii, nejedna se o mesto v Pensylvanii
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/81-stihaci-kridlo-1948-1950-t138564#452711Verze : 0
MOD