Main Menu
User Menu

78. stíhací křídlo (protivzdušné obrany) [1956-1969]

78th Fighter Wing (Air Defense)

     
Název:
Name:
78. stíhací křídlo (protivzdušné obrany)
Originální název:
Original Name:
78th Fighter Wing (Air Defense)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.09.1956
Předchůdce:
Predecessor:
78. přepadové stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1969
Nástupce:
Successor:
78. křídlo pro letecký výcvik
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.10.1956-01.07.1960 28. letecká divize (obranná)
01.07.1960-01.08.1963 ?
01.08.1963-01.04.1966 28. letecká divize (SAGE)
01.04.1966-15.09.1969 26. letecká divize
15.09.1969-19.11.1969 27. letecká divize
19.11.1969-31.12.1969 10. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
18.10.1956-31.12.1969 Novato, Hamilton AFB
Velitel:
Commander:
18.10.1956-27.07.1957 Earle, Wilton H. (Colonel)
27.07.1957-16.07.1960 Ceuleers, George F. (Colonel)
16.07.1960-28.07.1960 Cassiday, Benjamin B. Jr (Colonel)
28.07.1960-12.05.1962 Henderson, Harvey E. (Colonel)
12.05.1962-01.07.1962 Barns, William F. (Colonel)
01.07.1962-15.07.1964 Harrell, William S. (Colonel)
15.07.1964-30.07.1964 Miller, William C. (Colonel)
30.07.1964-23.06.1965 Chitty, Charles D. Jr (Colonel)
23.06.1965-17.06.1968 Shoup, Harry W. (Colonel)
17.06.1968-31.12.1969 Lynch, Donald H. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/78-stihaci-kridlo-protivzdusne-obrany-1956-1969-t138558#452705Verze : 0
MOD