Main Menu
User Menu

78. přepadové stíhací křídlo [1950-1952]

78th Fighter-Interceptor Wing

     
Název:
Name:
78. přepadové stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
78th Fighter-Interceptor Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1950
Předchůdce:
Predecessor:
78. stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
06.02.1952
Nástupce:
Successor:
78. stíhací křídlo (protivzdušné obrany)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.01.1950-01.08.1950 4. letecká armáda
10.11.1949-31.07.1950 dočasně podřízeno : ?
01.08.1950-06.02.1952 ?
Dislokace:
Deployed:
20.01.1950-06.02.1952 Novato, Hamilton AFB
Velitel:
Commander:
20.01.1950-01.04.1950 Usher, George L. (Colonel)
01.04.1950-12.03.1951 Steel, George H. (Colonel)
01.07.1951-06.02.1952 Andrew, James W. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/78-prepadove-stihaci-kridlo-1950-1952-t138557#452704Verze : 0
MOD