Main Menu
User Menu

72. bombardovací křídlo, těžké [1955-1971]

72nd Bombardment Wing, Heavy

     
Název:
Name:
72. bombardovací křídlo, těžké
Originální název:
Original Name:
72nd Bombardment Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1955
Předchůdce:
Predecessor:
72. strategické průzkumné křídlo, těžké
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.1971
Nástupce:
Successor:
72. letištní křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1955-01.01.1959 2. letecká armáda
01.01.1959-01.10.1962 8. letecká armáda
01.10.1962-30.06.1971 823. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.10.1955-30.06.1971 Aguadilla, Ramey AFB
Velitel:
Commander:
02.07.1955-14.09.1957 Harrison, Bertram C. (Brigadier General)
14.09.1957-28.06.1958 Sullivan, Henry R. Jr (Brigadier General)
28.06.1958-13.07.1959 Martin, William K. (Major General)
13.07.1959-20.08.1959 Preston, Joseph J. (Brigadier General)
20.08.1959-12.10.1959 Porterfield, Samuel G. (Colonel)
12.10.1959-28.09.1960 Preston, Joseph J. (Major General)
28.09.1960-06.08.1962 Creer, William E. (Brigadier General)
06.08.1962-27.07.1963 Davis, Howard A. (Brigadier General)
27.07.1963-01.05.1964 Reddell, William H. (Colonel)
01.05.1964-21.07.1965 Campbell, Roland A. (Brigadier General)
21.07.1965-01.08.1965 McBrayer, Madison M. (Colonel)
01.08.1965-14.07.1966 Dacey, Timothy J. Jr (Brigadier General)
14.07.1966-06.07.1967 Keck, James M. (Colonel)
06.07.1967-01.07.1968 McKee, George H. (Colonel)
01.07.1968-06.05.1969 Hargrove, Clifford W. (Colonel)
06.05.1969-20.03.1970 Voigtmann, Frank L. (Colonel)
20.03.1970-30.06.1971 Wehrman, Kenneth E. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/72-bombardovaci-kridlo-tezke-1955-1971-t138549#452696Verze : 0
MOD