Main Menu
User Menu

63. křídlo pro přepravu jednotek, těžké [1952-1966]

63rd Troop Carrier Wing, Heavy

     
Název:
Name:
63. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
Originální název:
Original Name:
63rd Troop Carrier Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.12.1952
Předchůdce:
Predecessor:
63. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Datum zániku:
Disbanded:
08.01.1966
Nástupce:
Successor:
63. vojenské transportní křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.01.1953-01.07.1957 18. letecká armáda
01.07.1957-01.10.1958 ?
01.10.1958-08.01.1966 ?
Dislokace:
Deployed:
08.01.1953-15.10.1953 Altus, Altus AFB
15.10.1953-01.04.1963 Greenville, Donaldson AFB
01.04.1963-08.01.1966 Savannah, Hunter AFB

Velitel:
Commander:
08.01.1953-DD.01.1953 Jones, Glynne M. (Brigadier General)
DD.01.1953-DD.03.1953 Selvey, Eston E. (Colonel)
DD.03.1953-DD.02.1955 Jones, Glynne M. (Brigadier General)
DD.02.1955-DD.09.1958 Hampton, Edgar W. (Brigadier General)
DD.09.1958-15.09.1958 Moomaw, Chester C. (Colonel)
15.09.1958-29.09.1961 Cannon, Andrew B. (Brigadier General)
29.09.1961-24.06.1964 Barnick, Roland J. (Colonel)
24.06.1964-08.07.1964 Johnson, Leland W. (Colonel)
08.07.1964-08.01.1966 Curtis, Gilbert L. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1957-08.10.1959 61. skupina pro přepravu jednotek, težká

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/63-kridlo-pro-prepravu-jednotek-tezke-1952-1966-t138517#452664Verze : 1
MOD