Main Menu
User Menu

62. křídlo pro přepravu jednotek, těžké [1951-1965]

62nd Troop Carrier Wing, Heavy

     
Název:
Name:
62. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
Originální název:
Original Name:
62nd Troop Carrier Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.09.1951
Předchůdce:
Predecessor:
62. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1965
Nástupce:
Successor:
62. letecké transportní křídlo, těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.09.1951-01.07.1957 18. letecká armáda
01.07.1957-01.01.1965 ?
Dislokace:
Deployed:
17.09.1951-21.04.1952 Tacoma, McChord AFB
21.04.1952-13.06.1960 Moses Lake, Larson Air Force Base
Velitel:
Commander:
17.09.1951-19.03.1952 Bowman, Harold W. (Brigadier General)
19.03.1952-DD.04.1952 Imparate, Edward T. (Colonel)
DD.04.1952-18.09.1954 Bowman, Harold W. (Brigadier General)
18.09.1954-26.05.1958 McGuire, George F. (Brigadier General)
26.05.1958-13.06.1960 Hutchison, John M. (Colonel)
13.06.1960-15.08.1960 Brecht, Harold M. (Colonel)
15.08.1960-27.02.1963 Brooks, Allison C. (Colonel)
27.02.1963-DD.05.1963 Petersen, Tracy J. (Colonel)
DD.05.1963-03.01.1964 Brooks, Allison C. (Colonel)
03.01.1964-07.08.1964 Petersen, Tracy J. (Colonel)
07.08.1964-01.01.1965 Wild, Hugh E. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1951-15.01.1960 62. skupina pro přepravu jednotek, težká
01.04.1952-01.01.1960 62. letištní skupina
01.04.1952-15.01.1960 62. skupina údržby a zásobování

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/62-kridlo-pro-prepravu-jednotek-tezke-1951-1965-t138512#452659Verze : 1
MOD