Main Menu
User Menu

61. vojenské tranportní zabezpečovací křídlo [1969-1980]

61st Military Airlift Support Wing

     
Název:
Name:
61. vojenské tranportní zabezpečovací křídlo
Originální název:
Original Name:
61st Military Airlift Support Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.12.1969
Předchůdce:
Predecessor:
61. vojenské transportní křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1980
Nástupce:
Successor:
61. letištní křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.12.1969-01.10.1978 22. letecká armáda
01.10.1978-01.04.1980 834. transportní divize
Dislokace:
Deployed:
22.12.1969-01.04.1980 Honolulu, Hickam AFB
Velitel:
Commander:
22.12.1969-18.06.1970 White, Ernest J. (Brigadier General)
18.06.1970-15.06.1971 Thomas, Lyle S. (Colonel)
15.06.1971-15.08.1973 Campbell, Robert H. (Colonel)
15.08.1973-23.05.1974 Campbell, Douglas L. (Colonel)
23.05.1974-02.06.1976 Gardner, Paul E. (Colonel)
02.06.1976-10.10.1978 Ross, Franklin A. (Colonel)
10.10.1978-11.06.1979 Dixon, Robert H. (Colonel)
11.06.1979-31.03.1980 Brownfield, Bird Royce (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/61-vojenske-tranportni-zabezpecovaci-kridlo-1969-1980-t138507#452654Verze : 1
MOD