Main Menu
User Menu

61. křídlo pro přepravu jednotek, těžké [1948-1951]

61st Troop Carrier Wing, Heavy

     
Název:
Name:
61. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
Originální název:
Original Name:
61st Troop Carrier Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1948
Předchůdce:
Predecessor:
61. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Datum zániku:
Disbanded:
02.06.1951
Nástupce:
Successor:
61. vojenské transportní křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1948-10.07.1949 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
29.07.1948-04.11.1948 dočasně podřízeno:
05.11.1948-09.07.1949 dočasně podřízeno:
10.07.1949-26.09.1949 ?
26.09.1949-21.01.1951 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
21.01.1951-02.06.1951 12. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
15.08.1948-02.06.1951 Frankfurt am Main, Rhein-Main Air Base /
Velitel:
Commander:
15.08.1948-04.08.1949 Lee, Walter S. (Colonel)
04.08.1949-03.10.1949 Strickland, Auby C. (Colonel)
03.10.1949-13.01.1951 Alexander, Edward H. (Brigadier General)
13.01.1951-02.06.1951 Strickland, Auby C. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1948-01.01.1951 61. skupina pro přepravu jednotek, težká

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/61-kridlo-pro-prepravu-jednotek-tezke-1948-1951-t138505#452652Verze : 1
MOD