Main Menu
User Menu

70. bombardovací křídlo, těžké [1962-1969]

70th Bombardment Wing, Heavy

     
Název:
Name:
70. bombardovací křídlo, těžké
Originální název:
Original Name:
70th Bombardment Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1962
Předchůdce:
Predecessor:
70. bombardovací křídlo, střední
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1969
Nástupce:
Successor:
70. letištní skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1962-01.02.1963 Velitelství strategického letectva
01.02.1963-01.07.1965 816. strategická letecká divize
01.07.1965-31.12.1969 17. strategická letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.02.1963-31.12.1969 Burns Flat, Clinton-Sherman AFB
Velitel:
Commander:
01.02.1963-12.06.1964 Bacalis, Paul N. (Colonel)
12.06.1964-15.11.1965 Schurter, Orie O. (Colonel)
15.11.1965-13.04.1968 Brown, William R. (Colonel)
13.04.1968-05.10.1968 Walters, Therwin S. (Colonel)
05.10.1968-30.11.1968 Brown, William R. (Colonel)
30.11.1968-26.03.1969 Lowman, Raymond P. (Colonel)
26.03.1969-30.09.1969 Calhoun, Robert T. (Colonel)
30.09.1969-31.12.1969 Lowman, Raymond P. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/70-bombardovaci-kridlo-tezke-1962-1969-t138503#452650Verze : 0
MOD