Main Menu
User Menu

60. křídlo pro přepravu jednotek, těžké [1948-1949]

60th Troop Carrier Wing, Heavy

     
Název:
Name:
60. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
Originální název:
Original Name:
60th Troop Carrier Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.11.1948
Předchůdce:
Predecessor:
60. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Datum zániku:
Disbanded:
16.11.1949
Nástupce:
Successor:
60. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.11.1948-20.01.1949 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
04.11.1948-19.01.1949 dočasně podřízeno:
20.01.1949-26.09.1949 ?
26.09.1949-16.11.1949 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
Dislokace:
Deployed:
05.11.1948-20.01.1949 Kaufbeuren, Kaufbeuren AB /
20.01.1949-01.10.1949 Fassberg, RAF Station Fassberg /
01.10.1949-16.11.1949 Wiesbaden, Wiesbaden Air Base /
Velitel:
Commander:
27.08.1948-16.12.1948 Dorr, Henry W. (Colonel)
16.12.1948-22.12.1948 Karsokas, Benjamin A. (Lieutenant Colonel)
22.12.1948-20.01.1949 Paul, Robert C. (Colonel)
20.01.1949-01.10.1949 Coulter, Theron (Colonel)
01.10.1949-08.10.1949 Roberts, James J. Jr (Colonel)
08.10.1949-16.11.1949 Wittkop, Hilbert M. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
05.11.1948-16.11.1949 60. skupina pro přepravu jednotek, težká
05.11.1948-16.11.1949 60. skupina údržby a zásobování
08.08.1956-12.03.1957 309. skupina pro přepravu jednotek (výsadková, letadel s pevnou nosnou plochou)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/60-kridlo-pro-prepravu-jednotek-tezke-1948-1949-t138496#452643Verze : 3
MOD