Main Menu
User Menu

58. stíhací bombardovací křídlo [1952-1958]

58th Fighter-Bomber Wing

     
Název:
Name:
58. stíhací bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
58th Fighter-Bomber Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.06.1952
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1958
Nástupce:
Successor:
58. taktické stíhací výcvikové křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.07.1952-01.01.1957 Velitelství taktického letectva
10.07.1952-28.02.1955 dočasně podřízeno : 5. letecká armáda
01.03.1955-14.03.1955 dočasně podřízeno : ?
15.03.1955-31.12.1956 dočasně podřízeno : 314. letecká divize
01.01.1957-01.07.1958 314. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
10.07.1952-DD.08.1952 Fukuoka, Itazuke Air Base
DD.08.1952-15.03.1955 Taegu, Taegu Air Base (K-2)
15.03.1955-17.09.1956 Pyeongtaek, Osan-Ni AB
18.09.1956-01.07.1958 Pyeongtaek, Osan Air Base
Velitel:
Commander:
10.07.1952-22.07.1952 Buck, James B. (Colonel)
22.07.1952-01.07.1953 Warford, Victor E. (Colonel)
01.07.1953-08.08.1953 Davis, Joseph Jr (Colonel)
08.08.1953-DD.07.1954 Agan, Arthur C. Jr (Colonel)
DD.07.1954-15.03.1955 Bates, Earl E. Jr (Colonel)
15.03.1955-02.12.1955 Newman, Neil A. (Colonel)
02.12.1955-13.06.1956 Carlisle, Richard T. (Colonel)
13.06.1956-DD.07.1956 Nash, Clifford (Colonel)
DD.07.1956-DD.MM.1957 Rhynard, Wayne E. (Colonel)
DD.MM.1957-01.06.1958 Hanes, Horace A. (Colonel)
01.06.1958-DD.06.1958 Merritt, Ralph L. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.07.1952-08.11.1957 58. skupina údržby a zásobování
10.07.1952-08.11.1957 58. stíhací-bombardovací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/58-stihaci-bombardovaci-kridlo-1952-1958-t138490#452637Verze : 1
MOD