Main Menu
User Menu

57. stíhací křídlo [1948-1950]

57th Fighter Wing

     
Název:
Name:
57. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
57th Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1948
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.01.1950
Nástupce:
Successor:
57. přepadové stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.04.1948-20.01.1950 Velitelství letectva na Aljašce
Dislokace:
Deployed:
20.04.1948-20.01.1950 Anchorage, Elmendorf AFB

Velitel:
Commander:
20.04.1948-10.09.1948 Mosley, Thomas L. (Colonel)
10.09.1948-24.05.1949 Generous, Harry W. (Colonel)
24.05.1949-20.01.1950 Hutchinson, Donald R. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.04.1948-20.01.1950 57. stíhací skupina
20.01.1950-20.01.1950 57. přepadová stíhací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/57-stihaci-kridlo-1948-1950-t138483#452630Verze : 0
MOD