Main Menu
User Menu

56. stíhací křídlo [1991- ]

56th Fighter Wing

     
Název:
Name:
56. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
56th Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1991
Předchůdce:
Predecessor:
56. taktické výcvikové křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1991-01.04.1994 9. letecká armáda
01.04.1994-DD.MM.RRRR 19. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.10.1991-01.04.1994 Tampa, MacDill AFB
Velitel:
Commander:
01.10.1991-02.09.1992 Nelson, Ben Jr (Brigadier General)
02.09.1992-19.08.1993 Esmond, Marvin R. (Brigadier General)
19.08.1993-01.04.1994 Ohlinger, Charles T. III (Colonel)
01.04.1994-14.04.1994 Plummer, Stephen B. (Brigadier General)
14.04.1994-02.04.1996 Esmond, Marvin R. (Major General)
02.04.1996-17.07.1998 Chandler, Carrol H. (Brigadier General)
17.07.1998-15.02.2000 Barry, John L. (Brigadier General)
15.02.2000-17.06.2002 Sargeant, Stephen T. (Brigadier General)
17.06.2002-08.06.2004 Breedlove, Philip M. (Brigadier General)
08.06.2004-13.06.2006 Rand, Robin (Brigadier General)
13.06.2006-09.07.2008 Jones, Noel T. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1991-04.01.1994 56. operační skupina
01.04.1994-DD.MM.RRRR 56. operační skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/56-stihaci-kridlo-1991-t138482#452629Verze : 0
MOD