Main Menu
User Menu

56. taktické stíhací křídlo [1975-1981]

56th Tactical Fighter Wing

     
Název:
Name:
56. taktické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
56th Tactical Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.06.1975
Předchůdce:
Predecessor:
56. křídlo pro speciální operace
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1981
Nástupce:
Successor:
56. taktické výcvikové křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.02.1974-30.06.1975 dočasně podřízeno:
30.06.1975-01.10.1981 9. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
30.06.1975-01.10.1981 Tampa, MacDill AFB
Velitel:
Commander:
03.02.1975-30.06.1975 Goodall, Harry A. (Colonel)
30.06.1975-11.08.1975 Carey, Gerald J. Jr (Colonel)
11.08.1975-04.11.1977 Bedke, Ernest A. (Colonel)
04.11.1977-07.07.1979 Cunningham, Charles J. Jr (Colonel)
07.07.1979-01.10.1981 Canterbury, Henry D. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/56-takticke-stihaci-kridlo-1975-1981-t138480#452627Verze : 1
MOD