Main Menu
User Menu

56. stíhací křídlo [1947-1950]

56th Fighter Wing

     
Název:
Name:
56. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
56th Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.07.1947
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.01.1950
Nástupce:
Successor:
56. přepadové stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1947-01.10.1947 15. letecká armáda
01.10.1947-01.12.1948 Velitelství strategického letectva
01.12.1948-01.09.1950 10. letecká armáda
10.12.1949-20.01.1950 dočasně podřízeno: 26. letecká divize (obranná)
Dislokace:
Deployed:
15.08.1947-20.01.1950 Mount Clemens, Selfridge AFB
Velitel:
Commander:
15.08.1947-DD.06.1949 Hudnell, William T. (Colonel)
DD.06.1949-23.08.1949 McKnight, David T. (Lieutenant Colonel)
23.08.1949-20.01.1950 Gunn, James R. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1947-20.01.1950 56. stíhací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/56-stihaci-kridlo-1947-1950-t138475#452622Verze : 2
MOD