Main Menu
User Menu

55. křídlo [1991- ]

55th Wing

     
Název:
Name:
55. křídlo
Originální název:
Original Name:
55th Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1991
Předchůdce:
Predecessor:
55. strategické průzkumné křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1991-01.07.1993 2. letecká armáda
01.07.1993-01.10.2002 12. letecká armáda
01.10.2002-01.10.2009 8. letecká armáda
01.10.2009-DD.MM.RRRR 12. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.07.1991-10.05.1993 Manire, William G. (Colonel)
10.05.1993-17.05.1995 Keck, Thomas J. (Brigadier General)
17.05.1995-30.12.1996 Kudlacz, Michael S. (Brigadier General)
30.12.1996-09.11.1998 Ambrose, Gary A. (Brigadier General)
DD.10.2003-28.09.2005 Koziol, John C. (Brigadier General)
28.09.2005-DD.03.2007 George, Jonathan (Brigadier General)
DD.03.2007-29.04.2009 Jones, James J. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1991-DD.MM.RRRR 55. operační skupina
03.02.2003-DD.MM.RRRR 55. skupina elektronického boje

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/55-kridlo-1991-t138474#452621Verze : 1
MOD