Main Menu
User Menu

55. strategické průzkumné křídlo [1948-1949]

55th Strategic Reconnaissance Wing

     
Název:
Name:
55. strategické průzkumné křídlo
Originální název:
Original Name:
55th Strategic Reconnaissance Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.06.1948
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
14.10.1949
Nástupce:
Successor:
55. strategické průzkumné křídlo, střední
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
19.07.1948-05.01.1949 311. letecká divize, průzkumná
05.01.1949-14.10.1949 311. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
19.07.1948-09.06.1949 Topeka, Topeka Air Force Base
10.06.1949-14.10.1949 Topeka, Forbes Air Force Base
Velitel:
Commander:
19.07.1948-20.10.1948 Kalberer, Alfred F. (Colonel)
20.10.1948-17.08.1949 Yancey, William R. (Colonel)
17.08.1949-14.10.1949 Davies, John H. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
19.07.1948-14.10.1949 55. strategická průzkumná skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/55-strategicke-pruzkumne-kridlo-1948-1949-t138471#452618Verze : 0
MOD