Main Menu
User Menu

52. stíhací křídlo (protivzdušné obrany) [1963-1968]

52nd Fighter Wing (Air Defense)

     
Název:
Name:
52. stíhací křídlo (protivzdušné obrany)
Originální název:
Original Name:
52nd Fighter Wing (Air Defense)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
11.04.1963
Předchůdce:
Predecessor:
52. přepadové stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
30.09.1968
Nástupce:
Successor:
52. taktické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
11.04.1963-01.07.1963 Velitelství protivzdušné obrany
01.07.1963-01.04.1966 ?
01.04.1966-01.12.1967 21. letecká divize
01.12.1967-30.09.1968 35. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.07.1963-30.09.1968 Westhampton, Suffolk County Air Force Base
Velitel:
Commander:
11.04.1963-30.06.1963 -, - (-)
01.07.1963-01.07.1964 Buckey, James H. (Colonel)
01.07.1964-17.08.1964 Emmert, Ben H. Jr (Colonel)
17.08.1964-31.10.1967 Gabreski, Francis S. (Colonel)
31.10.1967-30.09.1968 Gamble, Jack D. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/52-stihaci-kridlo-protivzdusne-obrany-1963-1968-t138468#452615Verze : 0
MOD