Main Menu
User Menu

52. stíhací křídlo, pro každé počasí [1948-1950]

52nd Fighter Wing, All Weather

     
Název:
Name:
52. stíhací křídlo, pro každé počasí
Originální název:
Original Name:
52nd Fighter Wing, All Weather
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.05.1948
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.01.1950
Nástupce:
Successor:
52. stíhací křídlo pro každé počasí
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.06.1948-01.09.1950 1. letecká armáda
10.11.1949-20.01.1950 ?
Dislokace:
Deployed:
09.06.1948-04.10.1949 Garden City, Mitchel AFB
04.10.1949-20.01.1950 New Hanover, McGuire AFB
Velitel:
Commander:
09.06.1948-28.06.1948 Williams, Roger V. (Colonel)
28.06.1948-01.07.1949 Musgrave, Thomas C. Jr (Colonel)
01.07.1949-26.09.1949 Wimmsatt, Robert W. C. (Colonel)
26.09.1949-20.01.1950 Tates, Edward C. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.06.1948-20.01.1950 52. stíhací skupina (pro každé počasí)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/52-stihaci-kridlo-pro-kazde-pocasi-1948-1950-t138465#452612Verze : 3
MOD