Main Menu
User Menu

51. přepadové stíhací křídlo [1950-1971]

51st Fighter-Interceptor Wing

     
Název:
Name:
51. přepadové stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
51st Fighter-Interceptor Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1950
Předchůdce:
Predecessor:
51. stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
31.05.1971
Nástupce:
Successor:
51. letištní křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1950-01.03.1955 20. letecká armáda
25.09.1950-01.08.1954 dočasně podřízeno : 5. letecká armáda
25.09.1950-12.10.1950 dále dočasně podřízeno : 8. stíhací bombardovací křídlo
01.03.1955-31.05.1971 313. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.02.1950-22.09.1950 Naha, Naha Air Base /
22.09.1950-10.10.1950 Fukuoka, Itazuke Air Base /
10.10.1950-10.12.1950 Gonghang-dong, Kimpo Air Base (K-14)
10.12.1950-15.01.1951 Fukuoka, Itazuke Air Base /
15.01.1951-01.10.1951 Tsuiki, Tsuiki Air Base /
01.10.1951-26.07.1954 Suwon, Suwon Auxiliare Air Base (K-13)
01.08.1954-31.05.1971 Naha, Naha Air Base

Velitel:
Commander:
01.02.1950-24.04.1951 Weltman, John W. (Colonel)
24.04.1951-01.11.1951 Cellini, Oliver G. (Colonel)
01.11.1951-02.11.1951 Litton, William P. (Colonel)
02.11.1951-06.11.1951 Stanley, George R. (Colonel)
06.11.1951-13.06.1952 Gabreski, Francis S. (Colonel)
13.06.1952-31.05.1953 Mitchell, John W. (Colonel)
31.05.1953-09.08.1953 Clark, William C. (Colonel)
09.08.1953-11.09.1953 Beverly, Ernest H. (Colonel)
11.09.1953-DD.11.1953 Clark, William C. (Colonel)
DD.11.1953-02.07.1954 Davis, Benjamin O. Jr (Colonel)
02.07.1954-01.08.1954 Russell, Barton M. (Colonel)
01.08.1954-09.08.1954 Hoover, Travis (Colonel)
09.08.1954-16.08.1954 Nelson, Hilmer C. (Colonel)
16.08.1954-15.11.1955 Ambrosen, Edwin C. (Colonel)
15.11.1955-02.02.1957 Bell, John H. (Colonel)
02.02.1957-04.05.1957 Hoeper, Paul E. (Colonel)
04.05.1957-15.07.1957 Cardenas, Robert L. (Colonel)
15.07.1957-01.08.1957 Gresham, Walter V. Jr (Colonel)
01.08.1957-15.08.1957 Reed, Elliott H. (Colonel)
15.08.1957-22.11.1957 Gresham, Walter V. Jr (Colonel)
22.11.1957-25.03.1960 Johnson, Lester J. (Colonel)
25.03.1960-24.07.1962 Ingenhutt, William W. (Colonel)
24.07.1962-11.06.1965 Hess, Lester C. (Colonel)
11.06.1965-08.04.1967 Larson, Lloyd R. (Colonel)
08.04.1967-13.06.1968 Angier, Frank E. (Colonel)
13.06.1968-30.06.1968 Weed, John B. (Colonel)
30.06.1968-31.05.1971 Carlson, Roy D. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1950-25.10.1957 51. přepadová stíhací skupina
01.02.1950-25.10.1957 51. skupina údržby a zásobování

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/51-prepadove-stihaci-kridlo-1950-1971-t138459#452605Verze : 0
MOD