Main Menu
User Menu

50. stíhací křídlo [1949-1950]

50th Fighter Wing

     
Název:
Name:
50. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
50th Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.05.1949
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1950
Nástupce:
Successor:
50. přepadové stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1949-01.09.1950 1. letecká armáda
01.06.1949-20.01.1950 dočasně podřízeno : 33. stíhací křídlo
20.01.1950-01.03.1950 dočasně podřízeno : 33. přepadové stíhací křídlo
Dislokace:
Deployed:
01.06.1949-01.03.1950 Mashpee, Otis Air Force Base
Velitel:
Commander:
01.06.1949-DD.MM.1951 Johnson, Bruce (Brigadier General)
04.11.1944-01.03.1950 Worden, Simon P. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.06.1949-01.05.1950 50. stíhací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/50-stihaci-kridlo-1949-1950-t138453#452599Verze : 0
MOD