Main Menu
User Menu

49. stíhací bombardovací křídlo [1950-1958]

49th Fighter-Bomber Wing

     
Název:
Name:
49. stíhací bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
49th Fighter-Bomber Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1950
Předchůdce:
Predecessor:
49. stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
08.07.1958
Nástupce:
Successor:
49. taktické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1950-01.03.1950 314. letecká divize
01.03.1950-01.04.1953 5. letecká armáda
16.03.1953-31.03.1953 dočasně podřízeno : 58. stíhací bombardovací křídlo
01.04.1953-01.09.1954
01.04.1953-07.11.1953 dočasně podřízeno : 5. letecká armáda
07.11.1953-01.09.1954 dočasně podřízeno : 39. letecká divize (obranná)
01.09.1954-01.03.1955 5. letecká armáda
01.09.1954-01.03.1955 dočasně podřízeno : 39. letecká divize (obranná)
01.03.1955-18.03.1955 39. letecká divize (obranná)
18.03.1955-15.04.1957 39. letecká divize
15.04.1957-10.12.1957 5. letecká armáda
10.12.1957-08.07.1958 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
Dislokace:
Deployed:
01.02.1950-01.12.1950 Misawa, Misawa Air Base /
01.12.1950-26.01.1951 Taegu, Taegu Air Base (K-2)
26.01.1951-24.02.1951 Tsuki AB
24.02.1951-01.04.1953 Taegu, Taegu Air Base (K-2)
01.04.1953-07.11.1953 Gunsan, Kunsan Air Base (K-8)
07.11.1953-10.12.1957 Misawa, Misawa Air Base
10.12.1957-08.07.1958 Rouvres-en-Woëvre, Étain Air Base

Velitel:
Commander:
01.02.1950-22.04.1950 Lawhon, Brooks A. (Colonel)
22.04.1950-01.12.1950 Jenkins, Jack S. (Colonel)
01.12.1950-20.04.1951 Tyer, Aaron W. (Colonel)
20.04.1951-27.05.1951 Northamer, Kenneth W. (Colonel)
27.05.1951-01.09.1951 Tyer, Aaron W. (Colonel)
01.09.1951-01.02.1952 Mason, Joe L. (Colonel)
01.02.1952-19.08.1952 McKnight, David T. (Colonel)
19.08.1952-15.03.1953 Rogers, Robert J. (Colonel)
16.03.1953-31.03.1953 -, - (-)
01.04.1953-24.04.1953 Ingenhutt, William W. (Colonel)
24.04.1953-18.11.1953 Doss, Edwin A. (Colonel)
18.11.1953-24.05.1954 Pardy, George W. (Colonel)
24.05.1954-31.05.1956 Randolph, John P. (Colonel)
31.05.1956-14.08.1956 Conroy, Thomas C. (Colonel)
14.08.1956-21.10.1957 Helton, Elbert (Colonel)
21.10.1957-01.11.1957 Barrett, Joseph A. Jr (Colonel)
01.11.1957-10.12.1957 Moore, Paul E. (Captain)
10.12.1957-07.07.1958 Dickman, Joseph L. (Colonel)
07.07.1958-08.07.1958 Grumbles, Wilbur J. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1950-10.12.1957 49. stíhací-bombardovací skupina
01.12.1950-26.01.1951 543. taktická zabezpečovací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/49-stihaci-bombardovaci-kridlo-1950-1958-t138449#452595Verze : 0
MOD