Main Menu
User Menu

49. stíhací křídlo [1948-1950]

49th Fighter Wing

     
Název:
Name:
49. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
49th Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.08.1948
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1950
Nástupce:
Successor:
49. stíhací bombardovací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.08.1948-01.02.1950 314. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
18.08.1948-11.11.1949 Misawa, Misawa Army Air Base /
11.11.1949-01.02.1950 Misawa, Misawa Air Base /

Velitel:
Commander:
18.08.1948-01.02.1950 Lawhon, Brooks A. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.08.1948-01.02.1950 49. stíhací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/49-stihaci-kridlo-1948-1950-t138448#452594Verze : 0
MOD