Main Menu
User Menu

47. bombardovací křídlo, taktické [1955-1962]

47th Bombardment Wing, Tactical

     
Název:
Name:
47. bombardovací křídlo, taktické
Originální název:
Original Name:
47th Bombardment Wing, Tactical
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1955
Předchůdce:
Predecessor:
47. bombardovací křídlo, lehké
Datum zániku:
Disbanded:
22.06.1962
Nástupce:
Successor:
47. křídlo pro letecký výcvik
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1955-01.07.1961 3. letecká armáda
01.10.1955-01.07.1956 dočasně podřízeno: 49. letecká divize (operační)
01.07.1961-22.06.1962 17. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.10.1955-22.06.1962 Sculthorpe, RAF Sculthorpe
Velitel:
Commander:
30.06.1955-DD.10.1956 Holzapple, Joseph R. (Brigadier General)
DD.10.1956-29.06.1958 Glover, John G. (Colonel)
29.06.1958-19.06.1959 Clizbe, Reginald J. (Colonel)
19.06.1959-01.12.1961 Dempster, Kenneth C. (Colonel)
01.12.1961-22.06.1962 Kneen, George H. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/47-bombardovaci-kridlo-takticke-1955-1962-t138443#452589Verze : 3
MOD


T-29A vystavený na základně RAF Burtonwood, 1957.


Linked from : https://www.valka.cz/topic/postview/460635
URL : https://www.valka.cz/47-bombardovaci-kridlo-takticke-1955-1962-t138443#460636Verze : 0
MOD