Main Menu
User Menu

47. bombardovací křídlo, lehké [1951-1955]

47th Bombardment Wing, Light

     
Název:
Name:
47. bombardovací křídlo, lehké
Originální název:
Original Name:
47th Bombardment Wing, Light
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.03.1951
Předchůdce:
Predecessor:
47. bombardovací křídlo, lehké
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1955
Nástupce:
Successor:
47. bombardovací křídlo, taktické
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.03.1951-05.06.1952 Velitelství taktického letectva
12.02.1952-05.06.1952 dočasně podřízeno: 49. letecká divize, operační
05.06.1952-01.10.1955 3. letecká armáda
05.06.1952-15.11.1954 dočasně podřízeno: 49. letecká divize, operační
15.11.1954-01.10.1955 dočasně podřízeno: 49. letecká divize (operační)
Dislokace:
Deployed:
12.03.1951-21.05.1952 Hampton, Langley AFB
01.06.1952-01.10.1955 Sculthorpe, RAF Sculthorpe
Velitel:
Commander:
12.03.1951-01.08.1951 Chapman, Willis F. (Colonel)
01.08.1951-12.02.1952 Jones, Charles D. (Colonel)
12.02.1952-16.06.1955 Jones, David M. (Colonel)
16.06.1955-30.06.1955 Glover, John G. (Colonel)
30.06.1955-01.10.1955 Holzapple, Joseph R. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.03.1951-08.02.1955 47. bombardovací skupina, lehká

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/47-bombardovaci-kridlo-lehke-1951-1955-t138442#452588Verze : 4
MOD


Tornada 47. bombardovacího křídla na letišti Langley AFB před odletem do anglického Sculthorpe.


Linked from : https://www.valka.cz/topic/postview/483651
URL : https://www.valka.cz/47-bombardovaci-kridlo-lehke-1951-1955-t138442#483652Verze : 0
MOD