Main Menu
User Menu

47. bombardovací křídlo, lehké [1947-1949]

47th Bombardment Wing, Light

     
Název:
Name:
47. bombardovací křídlo, lehké
Originální název:
Original Name:
47th Bombardment Wing, Light
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.07.1947
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
02.10.1949
Nástupce:
Successor:
47. bombardovací křídlo, lehké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1947-02.10.1949 12. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
15.08.1947-26.09.1947 El Paso, Biggs Field
27.09.1947-19.11.1948 El Paso, Biggs AFB
19.11.1948-02.10.1949 Bossier City, Barksdale AFB

Velitel:
Commander:
15.08.1947-DD.09.1947 Prince, William M. (Colonel)
DD.09.1947-19.11.1948 Longfellow, Newton (Colonel)
19.11.1948-02.10.1949 Chapman, Willis F. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1947-22.08.1948 47. bombardovací skupina (lehká, noční úderná)
22.08.1948-02.10.1949 47. bombardovací skupina, lehká

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/47-bombardovaci-kridlo-lehke-1947-1949-t138441#452587Verze : 0
MOD