Main Menu
User Menu

46. křídlo protivzdušné obrany [1975-1983]

46th Aerospace Defense Wing

     
Název:
Name:
46. křídlo protivzdušné obrany
Originální název:
Original Name:
46th Aerospace Defense Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.02.1975
Předchůdce:
Predecessor:
46. bombardovací skupina (lehká)
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1983
Nástupce:
Successor:
46. zkušební křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.03.1975-01.10.1979 ?
01.10.1979-01.04.1983 4. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
15.03.1975-28.02.1976 Colorado Springs, Peterson Field
01.03.1976-01.04.1983 Colorado Springs, Peterson Air Force Base

Velitel:
Commander:
15.03.1975-12.08.1976 Parsons, Donald J. (Colonel)
12.08.1976-02.03.1977 Ellis, Edward L. (Colonel)
02.03.1977-06.08.1979 Uhalt, Alfred H. Jr (Colonel)
06.08.1979-06.02.1981 Dolan, William G. Jr (Colonel)
06.02.1981-01.04.1983 Griffith, Glenn A. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/46-kridlo-protivzdusne-obrany-1975-1983-t138439#452585Verze : 1
MOD