Main Menu
User Menu

46. bombardovací skupina (lehká) [1940-1944]

46th Bombardment Group (Light)

     
Název:
Name:
46. bombardovací skupina (lehká)
Originální název:
Original Name:
46th Bombardment Group (Light)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1944
Nástupce:
Successor:
46. křídlo protivzdušné obrany
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.01.1941-01.09.1941 ?
01.09.1941-18.04.1942 5. velitelství letecké podpory
18.04.1942-02.05.1942 3. letecká armáda
02.05.1942-08.05.1942 12. velitelství bombardovacího letectva
08.05.1942-08.07.1942 3. velitelství bombardovacího letectva
08.07.1942-10.11.1942 2. letecká armáda
10.11.1942-25.01.1943 1. velitelství letecké podpory pozemních sil
25.01.1943-06.08.1943 3. velitelství letecké podpory
06.08.1943-01.05.1944 3. velitelství bombardovacího letectva
Dislokace:
Deployed:
15.01.1941-20.05.1941 Savannah
20.05.1941-02.02.1942 Louisville, Bowman Field
02.02.1942-01.04.1942 Bossier City, Barksdale Field
01.04.1942-23.05.1942 Galveston, Galveston Muni Airport
23.05.1942-10.11.1942 Blythe, Blythe Army Air Base
10.11.1942-09.10.1943 Oklahoma City, Will Rogers Field
09.10.1943-06.11.1943 Tampa, Drew Army Airfield
06.11.1943-01.05.1944 Charlotte, Morris Field Air Base

Velitel:
Commander:
15.01.1941-18.04.1941 McNeil, Guy L. (Major)
18.04.1941-09.05.1941 George, Otto C. (Major)
09.05.1941-01.11.1942 Lee, Richard H. (Colonel)
01.11.1942-11.04.1943 Gapen, Robert D. (Lieutenant Colonel)
11.04.1943-21.07.1943 Crabtree, Martin P. (Lieutenant Colonel)
21.07.1943-13.09.1943 DeShazo, Robert V. (Lieutenant Colonel)
13.09.1943-21.10.1943 Mace, Harold L. (Colonel)
21.10.1943-01.05.1944 DeShazo, Robert V. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/46-bombardovaci-skupina-lehka-1940-1944-t138438#452584Verze : 2
MOD