Main Menu
User Menu

43. strategické křídlo [1970-1986]

43rd Strategic Wing

     
Název:
Name:
43. strategické křídlo
Originální název:
Original Name:
43rd Strategic Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.02.1970
Předchůdce:
Predecessor:
43. bombardovací křídlo, střední
Datum zániku:
Disbanded:
04.11.1986
Nástupce:
Successor:
43. bombardovací křídlo, těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1970-01.01.1975 8. letecká armáda
01.06.1972-14.11.1973 ?
01.01.1975-04.11.1986 3. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.04.1970-04.11.1986 Yigo, Andersen AFB
Velitel:
Commander:
01.04.1970-01.07.1970 Stephens, Lawrence E. (Colonel)
01.07.1970-28.04.1972 Dunlap, Glen R. (Colonel)
28.04.1972-15.06.1972 Armstrong, William P. (Colonel)
15.06.1972-01.12.1972 McGrath, James H. (Colonel)
01.12.1972-25.05.1973 McCarthy, James R. (Colonel)
25.05.1973-25.08.1973 Shiver, Morris E. (Colonel)
25.08.1973-09.11.1973 Magee, Lawton W. (Colonel)
09.11.1973-15.06.1974 McCarthy, James R. (Colonel)
15.06.1974-14.06.1975 Pringle, Andrew Jr (Colonel)
14.06.1975-27.03.1976 Bass, Donald C. (Colonel)
27.03.1976-27.06.1977 Patton, David L. (Colonel)
27.06.1977-06.03.1978 Moses, William F. Jr (Colonel)
06.03.1978-21.03.1978 Kelly, James A. (Colonel)
21.03.1978-08.06.1979 Buzard, Lyman E. (Colonel)
08.06.1979-30.05.1980 Evans, Wilfred E. (Colonel)
30.05.1980-15.04.1981 Moore, Curtis D. (Colonel)
15.04.1981-05.04.1982 Lockwood, Edward J. (Colonel)
05.04.1982-10.01.1983 Stuntz, Jose E. (Colonel)
10.01.1983-30.03.1984 Moorhous, Dudley M. (Colonel)
30.03.1984-13.05.1985 Beezley, Ronnie W. (Colonel)
13.05.1985-19.05.1986 Isaak, Robert J. (Colonel)
19.05.1986-04.11.1986 Southerland, Grover R. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/43-strategicke-kridlo-1970-1986-t138427#452573Verze : 1
MOD