Main Menu
User Menu

43. bombardovací křídlo, střední [1948-1970]

43rd Bombardment Wing, Medium

     
Název:
Name:
43. bombardovací křídlo, střední
Originální název:
Original Name:
43rd Bombardment Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1948
Předchůdce:
Predecessor:
43. bombardovací křídlo, velmi těžké
Datum zániku:
Disbanded:
31.01.1970
Nástupce:
Successor:
43. strategické křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1948-01.04.1950 8. letecká armáda
01.04.1950-04.09.1951 15. letecká armáda
04.09.1951-16.06.1952 36. letecká divize
16.06.1952-15.03.1960 36. letecká divize
10.03.1953-05.06.1953 dočasně podřízeno: 7. letecká divize
05.09.1954-10.12.1954 dočasně podřízeno: 7. letecká divize
01.07.1957-01.10.1957 dočasně podřízeno: 3. letecká divize
15.03.1960-01.09.1964 19. letecká divize
19.08.1964-31.08.1964 dočasně podřízeno: 825. strategická letecká divize
01.09.1964-01.01.1970 825. strategická letecká divize
01.01.1970-31.01.1970 42. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.08.1948-10.03.1953 Tucson, Davis-Monthan Air Force Base
10.03.1953-05.06.1953 deployed at Brize Norton, RAF Station Brize Norton
05.09.1954-10.12.1954 deployed at Fairford, RAF Station Fairford
01.07.1957-01.10.1957 deployed at Yigo, Andersen AFB
15.03.1960-01.09.1964 Fort Worth, Carswell AFB
01.09.1964-31.01.1970 Jacksonville, Little Rock AFB
Velitel:
Commander:
01.08.1948-15.08.1949 Selser, James C. Jr (Colonel)
15.08.1949-15.09.1949 Thomas, Lawrence M. (Colonel)
15.09.1949-07.01.1950 Selser, James C. Jr (Colonel)
07.01.1950-29.08.1950 Fisher, William P. (Colonel)
29.08.1950-28.09.1950 Thomas, Lawrence M. (Colonel)
28.09.1950-04.09.1951 Fisher, William P. (Colonel)
04.09.1951-DD.10.1951 Hardy, John S. (Colonel)
DD.10.1951-16.10.1951 Wood, Delmore P. (Colonel)
16.10.1951-09.11.1951 Hester, John K. (Colonel)
09.11.1951-15.11.1951 Wood, Delmore P. (Colonel)
15.11.1951-06.09.1952 Hardy, John S. (Colonel)
06.09.1952-30.08.1953 Ohman, Nils O. (Colonel)
30.08.1953-DD.10.1953 White, Joseph D. (Colonel)
DD.10.1953-30.10.1953 Byerley, Sam J. (Colonel)
30.10.1953-06.11.1953 Ohman, Nils O. (Brigadier General)
06.11.1953-04.01.1954 Miller, Jean B. Jr (Colonel)
04.01.1954-26.07.1955 Burchinal, David A. (Colonel)
26.07.1955-30.04.1956 Catton, Jack J. (Colonel)
30.04.1956-02.06.1956 Sowers, Louis M. (Colonel)
02.06.1956-08.06.1956 Catton, Jack J. (Colonel)
08.06.1956-06.07.1956 Sowers, Louis M. (Colonel)
06.07.1956-01.07.1958 Crow, Roger M. (Colonel)
01.07.1958-02.04.1959 Shingler, Herbert I. Jr (Colonel)
02.04.1959-13.04.1959 Netcher, Thomas G. (Colonel)
13.04.1959-27.02.1960 Miller, Jean B. Jr (Colonel)
27.02.1960-15.03.1960 Baxter, Reuben A. (Colonel)
15.03.1960-19.06.1961 Johnson, James K. (Colonel)
19.06.1961-19.08.1964 Holstrom, Everett W. (Brigadier General)
19.08.1964-01.07.1966 Fry, Howard J. (Colonel)
01.07.1966-24.07.1967 Voightmann, Frank L. (Colonel)
24.07.1967-12.07.1968 Robertson, Hugh B. Jr (Colonel)
12.07.1968-08.01.1970 Desens, Sherwin G. (Colonel)
08.01.1970-31.01.1970 Harris, Roy L. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
02.07.1948-16.06.1952 43. bombardovací skupina (střední)
01.08.1948-10.02.1951 43. skupina údržby a zásobování
14.02.1952-16.06.1952 43. skupina údržby a zásobování

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/43-bombardovaci-kridlo-stredni-1948-1970-t138426#452572Verze : 2
MOD