Main Menu
User Menu

42. bombardovací křídlo, těžké [1953-1991]

42nd Bombardment Wing, Heavy

     
Název:
Name:
42. bombardovací křídlo, těžké
Originální název:
Original Name:
42nd Bombardment Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.02.1953
Předchůdce:
Predecessor:
42. bombardovací skupina (střední)
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1991
Nástupce:
Successor:
42. křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.02.1953-08.10.1954 8. letecká armáda
08.10.1954-18.01.1958 45. letecká divize
18.10.1955-18.11.1955 dočasně podřízeno: 7. letecká divize
18.01.1958-01.12.1958 8. letecká armáda
01.12.1958-29.03.1989 45. letecká divize
29.03.1989-01.10.1991 8. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
25.02.1953-01.10.1991 Limestone AFB
Velitel:
Commander:
25.02.1953-26.02.1953 -, - (-)
26.02.1953-04.04.1953 Ramputi, Frederick R. (Colonel)
04.04.1953-28.02.1954 Harrison, Bertram C. (Colonel)
28.02.1954-16.03.1954 Campbell, William B. (Colonel)
16.03.1954-08.10.1954 Harrison, Bertram C. (Brigadier General)
08.10.1954-04.05.1956 Tarter, Jerome (Colonel)
04.05.1956-14.05.1956 Bailey, Don W. (Colonel)
14.05.1956-01.06.1956 Swancutt, Woodrow P. (Colonel)
01.06.1956-18.01.1958 Hillman, Donald E. (Colonel)
18.01.1958-11.06.1958 Martin, William K. (Brigadier General)
11.06.1958-23.06.1958 Bailey, Don W. (Colonel)
23.06.1958-24.11.1958 Wells, Selmon W. (Colonel)
24.11.1958-25.05.1960 Gaff, John W. Jr (Colonel)
25.05.1960-31.05.1960 Gresham, Walter V. Jr (Colonel)
31.05.1960-25.07.1963 Reddell, William H. (Colonel)
25.07.1963-10.07.1964 Nolan, Robert J. (Colonel)
10.07.1964-11.07.1966 Pyle, Clifton (Colonel)
11.07.1966-13.07.1968 Shy, William M. (Colonel)
13.07.1968-17.04.1970 Hudson, Eugene L. (Colonel)
17.04.1970-12.01.1971 Maxwell, James E. (Colonel)
12.01.1971-13.02.1972 Kelly, John R. Jr (Colonel)
13.02.1972-23.03.1972 Bogan, Robert J. (Colonel)
23.03.1972-09.06.1972 McGrath, James H. (Colonel)
09.06.1972-08.12.1972 Winchester, Ruger W. (Colonel)
08.12.1972-13.10.1973 McGrath, James H. (Colonel)
13.10.1973-12.09.1974 Friday, Grady L. (Colonel)
12.09.1974-15.11.1975 Chapman, Robert E. (Colonel)
15.11.1975-11.04.1978 DeVall, Larry S. (Colonel)
11.04.1978-19.05.1978 Tidwell, Marion F. (Colonel)
19.05.1978-25.08.1978 DeVall, Larry S. (Colonel)
25.08.1978-06.06.1979 Tidwell, Marion F. (Colonel)
06.06.1979-22.07.1980 Strain, Robert B. (Colonel)
22.07.1980-03.09.1981 Shuler, Ellie G. Jr (Colonel)
03.09.1981-19.08.1982 Marks, Donald L. (Colonel)
19.08.1982-12.10.1983 Lewis, Orthus K. Jr (Colonel)
12.10.1983-04.03.1985 Smith, Stanley O. (Colonel)
04.03.1985-21.04.1986 Shepard, John T. (Colonel)
09.06.1988-18.09.1989 Hammack, Larry C. (Colonel)
18.09.1989-20.05.1991 Burke, Terry A. (Colonel)
20.05.1991-01.10.1991 Schneider, Gary N. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1959-01.10.1970 811. zdravotnická skupina
01.10.1970-01.07.1987 Nemocnice USAF, Loringova základna vzdušných sil
01.07.1987-01.09.1991 42. strategická nemocnice
01.09.1991-01.10.1991 42. zdravotnická skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/42-bombardovaci-kridlo-tezke-1953-1991-t138421#452567Verze : 2
MOD