Main Menu
User Menu

38. taktické raketové křídlo [1958-1966]

38th Tactical Missile Wing

     
Název:
Name:
38. taktické raketové křídlo
Originální název:
Original Name:
38th Tactical Missile Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.06.1958
Předchůdce:
Predecessor:
38. bombardovací křídlo, taktické
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1966
Nástupce:
Successor:
38. křídlo pro letecký výcvik
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1958-15.11.1959 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
15.11.1959-25.09.1966 17. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
18.06.1958-20.08.1959 Hahn, Hahn AB /
20.08.1959-25.09.1966 Sembach, Sembach Air Base /
Velitel:
Commander:
18.06.1958-15.07.1958 Runyon, Theodore H. (Colonel)
15.07.1958-21.07.1958 Frontczak, Arthur T. (Colonel)
21.07.1958-16.06.1961 Sands, Harry J. Jr (Colonel)
16.06.1961-06.06.1962 Frontczak, Arthur T. (Colonel)
06.06.1962-04.08.1963 Lawrence, Rollo C. (Colonel)
04.08.1963-10.08.1963 Upson, Linus F. Jr (Colonel)
10.08.1963-18.06.1965 Haney, Otto R. (Colonel)
18.06.1965-05.07.1966 May, Britt S. (Colonel)
05.07.1966-25.09.1966 Kibler, Bertram A. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/38-takticke-raketove-kridlo-1958-1966-t138414#452560Verze : 0
MOD