Main Menu
User Menu

36. denní stíhací křídlo [1954-1958]

36th Fighter-Day Wing

     
Název:
Name:
36. denní stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
36th Fighter-Day Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.08.1954
Předchůdce:
Predecessor:
36. stíhací bombardovací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
08.07.1958
Nástupce:
Successor:
36. taktické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.08.1954-01.01.1958 12. letecká armáda
01.01.1958-15.11.1959 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
01.01.1958-08.07.1958 dočasně podřízeno:Vzdušné síly Spojených států v Evropě
Dislokace:
Deployed:
09.08.1954-08.07.1958 Bitburg, Bitburg AB /
Velitel:
Commander:
05.06.1954-17.08.1954 Dick, William H. (Colonel)
17.08.1954-11.01.1955 Brischetto, Roy R. (Colonel)
11.01.1955-07.02.1955 Dick, William H. (Colonel)
07.02.1955-21.07.1956 Brooks, John A. III (Colonel)
21.07.1956-08.07.1958 Putnam, Walter B. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.08.1954-08.12.1957 36. denní stíhací skupina
08.12.1957-08.07.1958 32. denní stíhací peruť

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/36-denni-stihaci-kridlo-1954-1958-t138407#452553Verze : 1
MOD