Main Menu
User Menu

36. stíhací křídlo [1948-1950]

36th Fighter Wing

     
Název:
Name:
36. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
36th Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.06.1948
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.01.1950
Nástupce:
Successor:
36. stíhací bombardovací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.07.1948-13.08.1948 ?
02.07.1948-28.07.1948 ?
13.08.1948-10.10.1949 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
06.09.1949-17.09.1949 dočasně podřízeno:2. letecká divize
10.10.1949-20.01.1950 2. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
02.07.1948-25.07.1948 Veracruz, Howard AFB
13.08.1948-20.01.1950 Fürstenfeldbruck, Fürstenfeldbruck Air Base /
Velitel:
Commander:
02.07.1948-13.08.1948 Spicer, Henry R. (Colonel)
13.08.1948-16.09.1948 Stewart, Malcolm N. (Colonel)
16.09.1948-02.11.1949 Crosthwaite, John C. (Colonel)
02.11.1949-10.11.1949 Zemke, Hubert (Colonel)
10.11.1949-03.12.1949 Hampton, Thomas K. (Colonel)
03.12.1949-20.01.1950 Legg, Richard A. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/36-stihaci-kridlo-1948-1950-t138405#452551Verze : 2
MOD