Main Menu
User Menu

35. taktické stíhací křídlo [1966-1971]

35th Tactical Fighter Wing

     
Název:
Name:
35. taktické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
35th Tactical Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.03.1966
Předchůdce:
Predecessor:
35. přepadové stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
31.07.1971
Nástupce:
Successor:
35. taktické výcvikové křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.03.1966-08.04.1966 ?
08.04.1966-31.07.1971 7. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
08.04.1966-10.10.1966 Da Nang, Da Nang Air Base /
10.10.1966-31.07.1971 Phan Rang-Thap Cham, Phan Rang Air Base /

Velitel:
Commander:
14.03.1966-07.04.1966 -, - (-)
08.04.1966-10.05.1966 Scott, Franklin H. (Colonel)
10.05.1966-10.10.1966 Rankin, Allan P. (Colonel)
10.10.1966-01.03.1967 Weart, George S. (Colonel)
01.03.1967-01.02.1968 Wilson, James A. (Colonel)
01.02.1968-23.09.1968 Williams, Herndon F. (Colonel)
23.09.1968-09.08.1969 Gailer, Frank L. Jr (Colonel)
09.08.1969-10.06.1970 Galligan, Walter (Brigadier General)
10.06.1970-01.01.1971 Turnier, Walter C. (Colonel)
01.01.1971-31.07.1971 Nolan, Cregg P. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.04.1967-DD.MM.1971 2. peruť RAAF

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL CZ: https://www.valka.cz/35-takticke-stihaci-kridlo-1966-1971-t138394#452540Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/35th-Tactical-Fighter-Wing-t138394#452540Version : 0
MOD