Main Menu
User Menu

33. stíhací křídlo (protivzdušné obrany) [1956-1957]

33rd Fighter Wing (Air Defense) 

     
Název:
Name:
33. stíhací křídlo (protivzdušné obrany)
Originální název:
Original Name:
33rd Fighter Wing (Air Defense)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.09.1956
Předchůdce:
Predecessor:
33. přepadové stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
18.08.1957
Nástupce:
Successor:
33. taktické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.10.1956-08.01.1957 26. letecká divize (obranná)
18.10.1956-07.01.1957 ?
08.01.1957-18.08.1957 ?
Dislokace:
Deployed:
18.10.1956-18.08.1957 Mashpee, Otis Air Force Base
Velitel:
Commander:
18.10.1956-30.06.1957 Nelson, Hilmer C. (Colonel)
30.06.1957-01.07.1957 Hahn, Delbert H. (Colonel)
01.07.1957-18.08.1957 -, - (-)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.10.1956-18.08.1957 33. stíhací skupina (protivzdušné obrany)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/33-stihaci-kridlo-protivzdusne-obrany-1956-1957-t138386#452532Verze : 1
MOD